VELIKOST

Tabulka velikostí obuvi Prestige

Obrysy stélek (vložek) - lze vytisknout a porovnat s chodidlem:
Prestige klasik, semišové, kotníkové - šíře G 
Prestige Sport - šíře H

Dětská obuv Prestige

 

VÝBĚR SPRÁVNÉ VELIKOSTI
Výběru velikosti obuvi je vhodné věnovat patřičnou pozornost. Nejlepší je samozřejmě si obuv vyzkoušet. Pokud takovou možnost nemáte, nabízí se využít obrysů stélek. Ty si můžete vytisknout a přiměřit k noze. Nezpomínejte přitom, že velikost chodidla se v průběhu dne mění. Po ránu je odpočinutá noha nejmenší, zatímco v průběhu dne v závislosti na zátěži otéká a tím se mírně zvětšuje.
Obrysy stélek naleznete níže, stejně jako tabulku velikostí. V té najdete rozměry všech nabízených modelů obuvi Prestige, jak délku, tak i šírku.
Zapomínat byste neměli na tzv. nadměrek, tedy aby bota byla o něco delší než vaše noha. To je důležité pro pohodlí nohy uvnitř obuvi. U dospělé obuvi je vhodný nadměrek cca 5 mm, ale je u každé obuvi jiný v závislosti na jejím použití. Například nadměrek u turistické obuvi bude menší než nadměrek u obuvi rekreační, protože při turistické činnosti je třeba, aby bota seděla pevně na noze. V případě, že volíte obuv zimní, je vhodné počítat i s tlustou ponožkou, kterou k této obuvi běžně nosíte. 
Nadměrek u dětské obuvi by měl činit 10-15 mm z důvodu rychlého růstu dětského chodidla. Nedoporučuje se přesahovat daných 15 mm z důvodu správného usazení nohy v botě, čímž zabráníme problémům při chůzi a to zejména v nepohodlném terénu.
Pozornost je třeba věnovat i šířce obuvi. Prestiže Sport, Denim, letní prestiže a model Zebra (Zebra od velikosti 35) vyrábí firma Moleda mírně rozšířené, v šířce H.
Doporučujeme vybírat obuv pečlivě. Pokud se Vám však napoprvé nezdaří zvolit vhodný model či velikost, obuv vám rádi vyměníme.