Legendární český výrobce sportovní obuvi končí!

 

Možná jste již zaznamenali nemilou zprávu, která se objevila začátkem letošního roku. Jedna z tradičních českých značek, jejíž základy byly položeny již v roce 1949 a kterou pod současným názvem můžete znát již od roku 1963, končí s výrobou.

 

 

Nejspíš již tušíte, že se jedná o obuvnickou společnost BOTAS. Postupný pokles zájmu, nedostatek kvalifikovaných řemeslníků a v neposlední řadě také prudké zvýšení výrobních nákladů firmě ze Skutče zarazilo poslední hřebíček do pomyslné rakve.

„Teď to analyzujeme zleva zprava. Buďto se bude vyrábět jinde, nebo značku prodám. Zájemce ale zatím nemám, nikde jsem to neříkal,“ řekl majitel společnosti František Nestával serveru Seznam Zprávy na začátku ledna 2023.

Tato zpráva vyvolala nejen smutek, ale i obavy mezi zákazníky. Mnoho z nich také bylo zmatených, protože zaměnili značky BOTAS a PRESTIGE. V takovém případě jsme pak naše zákazníky uklidňovali, že není třeba nakupovat obuv do zásoby, protože PRESTIGE se ukončení výroby netýká.

Faktem ale zůstává, že i společnost MOLEDA, která je výrobcem tradiční české obuvi PRESTIGE se v posledních letech potýká s nedostatkem zaměstnanců a nárůstem cen energií. Naštěstí to vypadá, že ještě není v takových obtížích jako BOTAS. Můžeme tak soudit například z toho, že společnost k 1.3.2023 vydala skvěle vypadající novinku PRESTIGE SHARK.

Je nám velice líto, že krize zasáhla a ukončila výrobu tak skvělého českého produktu. Věříme, že se panu Nestávalovi povede zachovat výrobu alespoň v omezené míře, aby značka nezanikla úplně.


Víme, že doba je nejistá a ovlivňuje rozpočet a finanční možnosti každého z nás. O to víc si vážíme toho, když nám zachováváte přízeň a vracíte se po své oblíbené PRESTIGE právě k nám.