Václav Burle - boty, které léčí

prestige obuvPloché nohy, zhuntované nohy, nemocné nohy- to je vždy velký problém. Je nemálo lidí, kteří jimi trpí a neznají řešení jak opět žít plnohodnotným životem. Pomoci přitom může obuv, která má správně, dokonale vytvořené vložky. Jedině tou lze předejít pozdějším nemilým problémům a nebo nastálé problémy napravit. Mezi takovou obuv patří i Prestige. A věřte, že moc dobře vím o čem píši...
 
Můj problém začal na začátku šedesátých let minulého století. To bylo v době, kdy se na vojenské základní službě nefasovala nová bojová obuv, ale ta se dostávala již použitá od předchozího vojska. Z vojny jsem si tak přinesl nepříjemný dárek - ploché nohy, zborcenou klenbu. Samozřejmě ty problémy nepřišly ze dne na den, ale pomalu polehoučku uzrávaly až do okamžiku určité nemohoucnosti. Částečně to řešily ortopedické vložky, kanady od americké armády, které měly vložky s pamětí, ale již to nebylo dokonalé. V posledních letech to bylo naopak stále horší a horší. Už nic nepomáhala, a tak došlo i na jednoduchou operaci.
 
Doma v botníku jsem měl černé kotníčkové prestiže. Byly dobré ale moc dlouho jsem v nich chodit nedokázal. Zázraky se ale dějí. Po operaci jsem si je zkusil a nestačil se divit. Já začal chodit bez jakýchkoliv problémů. Poděkování patří vložkám v nich zabudovaných. Nohy chodí po zadní části a prsty jsou volné jakoby ve vzduchu. A přesně takové ortopedické vložky jsem potřeboval. Ty od lékářů, oproti těmto, nejsou, nebyly nic moc. Od té doby nedám na prestiže dopustit.
 
Ploché nohy, zborcená klenba, nebo jiné podobné neduhy jsou i pro lékaře, ortopédy, laboranty, složitou záležitostí. I zde platí jediné. Mít již od dětství kvalitní obuv. Kupovat dětem, mládeži, boty od asijských výrobců není tou nejlepší a nejšťastnější cestou. S velkou pravděpodobností se časem stane jediné. Budeme nešťastni! Mít nohy v naprostém pořádku je převelikým štěstím. Tak si jich važme a věnujme jim neustále, denně, patřičnou pozornost. Jiné cesty není. Ale ještě jedna pěšinka by tady byla. Naučme zejména ty mladé a nejmladší co nejvíce chodit na boso. Také jste si s nohami užili? Tak nám do komentářů svůj příběh napište. Poraďte ostatním jak se vyvarovat nepříjemností. Hezký den a nohám zdar, dlouhé pochody po naší milované přírodě.
 
Václav Burle
 
tabulka velikosti obuvi Prestige