Achillova pata Prestižek

Tentokrát jsme se rozhodli jít tak trochu s kůží na trh. I když se to nestává často, přeci jen se s tímto problémem setkáváme a rádi bychom vám objasnili, proč se to děje a co s tím. A o čem že je řeč? O praskání podešve u obuvi PRESTIGE. Tento problém je způsoben materiálem, který se používá při výrobě a následným skladováním obuvi.


PUR - polyuretan

S tímto materiálem se můžete setkat nejen na stavbě, v podobě montážní pěny, ale i při výrobě podešví u Prestižek. Jak ve stavebnictví, tak u výroby bot je třeba vyzdvihnout jeho skvělé vlastnosti - měkkost a pružnost. I díky tomu mají PRESTIGE tak skvělou odolnost proti otřesu, absorbují energii chůze a i při dlouhodobém používání netrpíte bolestmi nohou.
Bohužel se s tímto materiálem pojí i jeho nevýhoda - polyuretan postupně křehne. V případě zateplení budovy vás to až tak netrápí, ale u bot to může být problém. Tomuto procesu se však dá zabránit tím, že je pravidelně zatěžován a namáhán. Pokud tomu tak není a je namáhán ohybem a tahem nárazově, dochází k jeho degradaci, zkřehne a rozpadá se. To potom vede k prasknutí nebo úplnému vydrolení podešve - a to i u bot, které nikdy nebyly nošeny.
Řešením tedy je nenakupovat obuv do zásoby - pokud si koupíte dva páry oblíbených bot, noste je raději "na střídačku". Pokud jedny uložíte "na později", může se vám stát, že vás boty na první procházce zklamou. Avšak výrobce udává, že k degradaci materiálu v podešvi dochází po 7 až 9 letech, pokud se obuv nepoužívá, tak dříve.

Nemusí se jednat o denní nošení, ze zkušenosti zákazníků víme, že například PRESTIGE zimní lze nosit sezónně a po půl roce uložení zase skvěle slouží. Výrazně delší uložení však příliš nedoporučujeme.

 

A když už to nastane, co s tím?


Pro případy, kdy došlo k poškození podešve vlivem zkřehnutí polyuretanu, má výrobce řešení. Obuv lze odeslat na opravu, tzv. "nástřik podešve". Pracovník u poškozené obuvi odstraní zbytek podešve a na kopytě provede nástřik nové. Vzhledem k tomu, že valná většina svršku u bot PRESTIGE vypadá i po mnohaletém nošení velmi zachovale, lze takto prodloužit jejich životnost o několik let.
Pokud chcete zkusit dát svým Prestižkám druhou šanci, pak můžete kontaktovat výrobce na e-mailové adrese obchod@moleda.cz a dohodnout se na způsobu, jakým bude pozáruční oprava provedena. Jen pro zajímavost ještě doplníme, že cena nástřiku podešve je zhruba poloviční než nákup nového páru.

A na závěr vám přejeme, ať Prestižky nosíte tak často, že vás problém s prasklou podešví nepotká.